W dniu 30.10.2015 r. w przedszkolu odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Specjalnie na tę okazję została zaproszona pani Anna Dominowska - dyplomowana pielęgniarka, babcia Nikodema Dominowskiego z grupy IV. Pani Ania opowiadała dzieciom jak należy dbać o zdrowie i co jeść, żeby nie chorować.
Więcej zdjęć:  pielęgniarka
30-10-2015

Teatrzyk

W tym miesiącu odwiedził nas Teatr Pacuś ze spektaklem "Przygody psa Kleksa".
To historia szczeniaczka o niebieskiej sierści. W najbliższym otoczeniu piesek nie znajduje zrozumienia z powodu swojej odmienności dlatego wyrusza w świat w poszukiwaniu akceptacji i przyjaźni. Jest to wzruszająca opowieść o tolerancji oraz znalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie.
Więcej zdjęć:  Niebieski piesek
29-10-2015

Dogoterapia

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii.
Podstawowym celem dogoterapii jest wszechstronny rozwój podopiecznego. Podczas zajęć wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw. Dogoterapia oddziałuje na sferę emocjonalną dziecka poprzez przełamanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu. Pozwala eliminować agresję i autoagresję u dzieci, kształtować pozytywne emocje dziecka. Terapia ta rozwija również empatię i poprawia samoocenę. Zajęcia z udziałem psa mają również na celu rozwijanie sfery umysłowej dziecka, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzanie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu.
Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, wywołały uśmiech na niejednej twarzy.
Więcej zdjęć:  grupa I-II , grupa III , grupa IV  , grupa V  ,  grupa 0
Zapraszamy na zebranie z rodzicami.
dnia 26. 04. 2016 (wtorek) o godz.16.00

25-10-2015

Podziękowanie!!!

Podziękowanie za czyszczenie dywanów.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy I (Misie) na „Pasowanie na przedszkolaka”  w dniu 29.10.2015 (czwartek) o godz.16.00.
Dnia 22.10.2015 r. wszystkie dzieci uważnie słuchały wierszy czytanych przez pracownice Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim   w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Panie prezentowały wiersze o znakach drogowych oraz rozmawiały z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.
Więcej zdjęć:  Cała Polska Czyta Dzieciom
W dniu 19.10.2015 r. odbyło się w przedszkolu spotkanie z panem leśnikiem - Maciejem Sobańskim z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dzieci mogły zapoznać się z charakterystycznymi oznakami jesieni, dojrzeć drzewa w jesiennej szacie a także zobaczyć jak piesek Reksio przygotowuje zapasy na zimę.
Więcej zdjęć:  Leśnik
Nagrody Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna