Inauguracja wewnątrzprzedszkolnego turnieju szachowego.

1 — kopia (Copy)
W dniu 04.03.2024r. (poniedziałek) w naszym przedszkolu odbyła się inauguracja wewnątrzprzedszkolnego turnieju szachowego.
      Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Henryka Zawiślak. Przywitała wszystkich uczestników turnieju z grupy III, IV i V. Zapoznała dzieci z szachami, z figurami, z zasadami gry w szachy. Przedstawiła reguły poruszania się pionkami oraz warunki zwycięstwa. Głównym celem rozgrywek szachowych jest rozwijanie kompetencji takich jak: kreatywność, logiczne myślenie, doskonalenie pamięci.
   Nasze Przedszkole odwiedził absolwent, Tiago Kubala – Gutierrez, który brał udział w I Edycji Turnieju Szachowego. Henryka Zawiślak poprowadziła dzisiaj lekcje ,,Jak grać w szachy, zasady gry dla początkujących’’ i wspólnie z Tiago uczyli dzieci z grupy III, IV i V, z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Dziękujemy naszemu Wspaniałemu, starszemu koledze.

Rozgrywki szachowe rozpoczną się przed Świętami Wielkanocnymi 😊
Trzymamy kciuki!