Przedszkole Samorządowe nr 24
im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim

Zajęcia dodatkowe

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =

Religia (dzieci 5-6 letnie)

Katechetka poprzez zabawne opowiadania i piosenki wprowadza dzieci w świat wiary. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

Logopedia

Podczas zajęć logopedycznych dzieci pozbywają się złych nawyków wymowy, rozwijają percepcję słuchową, ćwiczą prawidłową artykulację. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w zespołach 2-4 osobowych z częstotliwością dostosowaną do potrzeb dzieci i możliwości placówki.

Integracja sensoryczna

Podczas zajęć SI dziecko pod okiem terapeuty, a często przy jego wsparciu, wykonuje różnorodne ćwiczenia, angażujące całe ciało oraz układy zmysłów (równowagi, propriocepcji-czucia własnego ciała, dotyku, wzroku, słuchu, węchu, smaku). Zajęcia odbywają się w sali przeznaczonej do terapii SI. Podczas terapii wykorzystywane są sprzęty i pomoce, wspierające rozwój ruchowy dziecka oraz usprawniające jego funkcjonowanie w różnych sferach.

Terapia pedagogiczna

Język angielski:

Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci w piosenkach, grach i zabawach oswajają się z prawidłowym brzmieniem podstawowych słówek i zwrotów języka angielskiego, ćwicząc ich wymowę oraz używając ich w praktyce. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu z podziałem na grupy wiekowe.

Zajęcia taneczne:

Podczas zajęć tanecznych dzieci poznają ciekawe układy taneczne, uczą się słuchać muzyki i poruszać się w jej rytm. Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu.

Rytmika:

Podczas zajęć maluchy uczą się wyczucia rytmu oraz własnego ciała, płynności ruchów, wrażliwości muzycznej. Dzieci poznają różnorodne piosenki i zabawy muzyczno - ruchowe, przygotowują się do uroczystości przedszkolnych, ćwiczą programy artystyczne. Zajęcia odbywają się grupowo 1 raz w tygodniu.
 

***

 

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Tryb., przekazuje informację o realizacji zajęć dodatkowych od 02.01.2015 roku:

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 23 grudnia 2014 roku w sprawie realizacji zajęć dodatkowych w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Piotrków Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 24 im. Misia Uszatka z Oddziałami Integracyjnymi informuje:

z dniem 02.01.2015 roku do 30.06.2015 roku będą realizowane zajęcia dodatkowe:

  • zajęcia rytmiczne ( dla wszystkich grup wiekowych)
  • zajęcia z języka angielskiego ( dla dzieci od 4-6 lat)
  • zajęcia taneczne ( dla wszystkich grup wiekowych)

Załączniki artykułu

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH (doc) 0.04mb, (pobrań: 245)