Razem z Jezusem przeżywamy jego drogę...

158825775_273886717455066_6524529582771635724_n
Tę Drogę Krzyżową dedykujemy wszystkim dzieciom z naszego Przedszkola, dzieciom z niepełnosprawnościami, rodzicom, nauczycielom, pracownikom.
Pan Jezus przez swoją mękę pokazał nam, jak bardzo kocha ludzi,
szczególnie dzieci – wszystkie dzieci świata, bez względu na kolor skóry,
pochodzenie, umiejętności, bogactwo.
Miłość Pana Jezusa jest bezwarunkowa.
Chcemy być Twoimi
pomocnikami i kochać innych tak, jak Ty kochasz.

12.03.2021 roku, dzieci których Rodzice wyrazili zgodę na udział w tak Wspaniałym wydarzeniu, poprowadziły Drogę Krzyżową w Parafii Miłosierdzia Bożego, w godzinach popołudniowych o 17.15, pod kierunkiem Pani od religii – cioci Ani, pomagały ciocia Henia, ciocia Natalka, ciocia Asia, ciocia Karolina, ciocia Iwonka.
Wcześniej dzieci były przygotowywane w Przedszkolu. Ciocie wytłumaczyły na czym polega udział w Drodze Krzyżowej, co to jest Droga Krzyżowa, odbyły się próby recytacji, próby z mikrofonem. Każda stacja została omówiona z dziećmi, na podstawie pięknych ilustracji.

Było to niesamowite przeżycie dla Dzieci, dla Rodziców, dla Babć i Dziadków, dla Pań.
W Drodze Krzyżowej udział wzięli:

Stacja I - Kubuś – grupa III
Stacja II - Bartuś – grupa III
Stacja III - Karolinka – grupa V
Stacja IV - Jagódka – grupa V
Stacja V - Natan – grupa V
Stacja VI - Oliwia – grupa V
Stacja VII - Jasiu – grupa II
Stacja VIII - Pola – grupa II
Stacja IX - Gabryś – grupa IV
Stacja X - Antoś – grupa V
Stacja XI - Miłoszek – grupa III
Stacja XII - Piotruś – grupa II
Stacja XIII - Tiago – grupa V
Stacja XIV - Franuś - grupa III
Dziękujemy Rodzicom za wyrażenie zgody, dziękujemy Dzieciom, za odwagę. Dzieci były bardzo skupione, grzeczne, pięknie mówiły każdy swoją stację.
Dzieci zostały poczęstowane czekoladowymi zajączkami od Księdza Proboszcza i ulubionymi czekoladami truskawkowymi i herbatnikami od Przedszkola.
Otrzymały również medal ,, Gwiazdę Tygodnia”, która została wręczona w Przedszkolu wszystkim uczestnikom.

Jesteśmy z Was bardzo dumni !!!