Otwarcie ogródka

IMG-20200531-WA0000 (Copy)
,, Ekologiczny Ogród Zmysłów u Misia Uszatka”
Projekt ,, Ekologiczny Ogród Zmysłów” realizowany jest od października 2019 roku.  Oficjalne otwarcie miało nastąpić wiosną 2020 roku,
podczas Festiwalu ,, Wiosna w wierszu i piosence”, organizowanego cyklicznie Konkursu dla zaprzyjaźnionych przedszkoli z terenu Miasta.

Jednak z  uwagi na ogłoszoną  pandemię oraz związane z tym ograniczenia, spotkanie miało symboliczny charakter.

26 maja 2020 roku, w ,, Dzień Mamy”,  w naszym Przedszkolu,  nastąpiło skromne  otwarcie Ogródka ,, Ekologiczny Ogród Zmysłów u Misia Uszatka”, a  spotkanie odbyło się zgodnie z wytycznymi GIS i MEN.
W otwarciu udział wzięli:  przedstawiciel  Rady Rodziców- Pani Olga Kornacka, realizator Projektu- Pan Mariusz Miszczak,
przedstawiciel nauczycieli- Pani Irmina Miazek, ksiądz Paweł  Wronkowski,  przedstawiciel dzieci z grupy V – Kornelia Jaworska.
W otwarciu uczestniczył dyrektor Przedszkola- Henryka Zawiślak.

Nastąpiło poświęcenie Ogródka, przecięcie wstęgi,  podziękowania.
Pan Mariusz Miszczak złożył na ręce Pani dyrektor – piękną czerwoną różę ogrodową, która wzbogaci nasz Ogród.
Następnie  wszyscy  przeszli  przez wszystkie stacje  utworzone w Ogrodzie.

I Stacja: ,, Kolorowy labirynt” – Stacja barw.
II Stacja: ,, Muzyka wokół nas”- Stacja dźwiękowa.
III Stacja: ,, Dotknij, sprawdź” - Stacja dotykowa.
IV Stacja: ,, Stacja artystyczna”- Rozwijanie zmysłu wzroku, dotyku.
V Stacja: ,, Zmysłowa ławeczka”- Ścieżka aktywnych stóp.

Zwieńczeniem wszystkich stacji, jest taras widokowy, otoczony drewnianym płotem, z którego dzieci mają możliwość oglądania
całego placu zabaw z szerszej perspektywy. Wejście na taras z czterech stron, różnymi technikami: przejście po ściance wejście po ściance wspinaczkowej, zjeżdżalnia, po naturalnym podejściu wykonanym z kamieni.
Warto podkreślić, że utworzenie Ogródka Dydaktycznego poprawiło estetykę naszego otoczenia oraz wpłynęło na wzbogacenie oferty edukacyjnej placówki.
Jesteśmy jedynym Przedszkolem w mieście, które może się pochwalić realizacją i utworzeniem 2 Projektów, które są ze sobą ściśle powiązane:

I Projekt ,, Magicznie w naszym Ogrodzie”- świat roślin i ptaków, ( rok 2015)
II Projekt: ,, W Ekologicznym Ogrodzie Zmysłów u Misia Uszatka” - świat zmysłów. ( rok 2018 )

Oby dwa Projekty są ze sobą ściśle powiązane i oby dwa Projekty wspaniale zagospodarowały naszą dużą powierzchnię, atrakcyjną propozycją zajęć dydaktyczno- wychowawczo- ekologicznych dla naszych dzieci.

Podziękowania:

Pragnę  z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i zaangażowaniem materialnym sprawili,
że nasz projekt odniósł sukces. Życzę  wielu radości  w życiu osobistym i zawodowym!

Dziękuję  wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak pięknego Ogrodu Zmysłów:

WFOŚiGW w Łodzi  – za dofinansowanie Projektu, za akceptację naszego pomysłu.
Urzędowi Miasta i Radzie Rodziców, którzy  dofinansowali  nasz projekt.
Pani Ilonie Seredyńskiej – Inspektorowi ds. Funduszy Europejskich, za pomoc w prowadzeniu i sprawdzeniu Projektu.
Firmie ,, Marix “, Projektantowi i wykonawcy Projektu  – Panu Mariuszowi Miszczakowi.
Pani Kierownik CUW  i księgowej CUW  – p.  Paulinie Cieślak i p. Annie Waleszczyńskiej, za rozliczenie finansowe, pieczę nad całością.
Paniom, które  pisały Projekt oraz Program – p. Idze Elsaid, p. Irminie Miazek.
Wszystkim nauczycielom  Przedszkola – za przepiękne scenariusze zajęć i ich realizację.
Wszystkim pracownikom- za pomoc w utrzymaniu Ogrodu w tak wspaniałym wyglądzie.
Wszystkim Rodzicom i Dzieciom naszego Przedszkola – za to, że jesteście, za dobre słowa i serce.

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić

Carroll Lewis