W ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Gimnastyka pod chmurką” dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych na świeżym powietrzu z wykorzystaniem mat oraz kocyków gimnastycznych.
Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające oraz elementy dziecięcego fitnessu, rozwijając sprawność fizyczną, koordynację ruchową i równowagę.
Podczas zajęć dzieci ćwiczyły m.in. unoszenie nóg i rąk, pozycje podporowe, ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i brzucha, a także ćwiczenia rozciągające poprawiające gibkość i elastyczność ciała. Wykonywano również ćwiczenia na czworakach oraz zabawy ruchowe angażujące całe ciało, które rozwijały orientację przestrzenną i motorykę dużą.
Aktywność ruchowa odbywała się w atmosferze radości i współpracy. Dzieci chętnie naśladowały ruchy nauczyciela, dbały o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz uczyły się zasad bezpiecznego uczestnictwa w zajęciach sportowych. Ćwiczenia na świeżym powietrzu sprzyjały hartowaniu organizmu, poprawie kondycji fizycznej oraz wzmacnianiu zdrowych nawyków związanych z aktywnym stylem życia.
Kolejna odslona "Gimnastyki pod chmurka" : Tym razem dzieci z grupy IV "Pajacyki" i III "Zajaczki" uczestniczyly w zajeciach sportowych prowadzonych przez trenerow. Dzieci mialy okazje poznac podstawowe elementy szermierki, cwiczac koordynacje ruchowa, refleks i koncentracje podczas bezpiecznych zabaw z wykorzystaniem sprzetu treningowego. Nastepnie braly udzial w pokonywaniu torow przeszkod, rozwijajac sprawnosc fizyczna, zwinnosc, rownowage oraz orientacje w przestrzeni. Zajecia odbywaly sie w atmosferze radosci i zdrowej rywalizacji, zachecajac dzieci do aktywnego spedzania czasu na swiezym powietrzu.
Kolejna odslona "Gimnastyki pod chmurka" : Tym razem dzieci z grupy IV "Pajacyki" i III "Zajaczki" uczestniczyly w zajeciach sportowych prowadzonych przez trenerow. Dzieci mialy okazje poznac podstawowe elementy szermierki, cwiczac koordynacje ruchowa, refleks i koncentracje podczas bezpiecznych zabaw z wykorzystaniem sprzetu treningowego. Nastepnie braly udzial w pokonywaniu torow przeszkod, rozwijajac sprawnosc fizyczna, zwinnosc, rownowage oraz orientacje w przestrzeni. Zajecia odbywaly sie w atmosferze radosci i zdrowej rywalizacji, zachecajac dzieci do aktywnego spedzania czasu na swiezym powietrzu.
Dziekujemy serdecznie trenerom: Marcinowi i Piotrowi za ciekawe zajecia sportowe oraz zaangazowanie.