25-11-2015

Tymoteusz Rimcimcim

W środę 25 listopada o godz. 11.00, w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA i projektu Posłuchaj Teatru, Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprezentował najmłodszym widzom spektakl „Tymoteusz Rymcimci” Jana Wilkowskiego w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze.
Był to spektakl z audiodeskrypcją, dzięki czemu zaproszono na przedstawienie dzieci z dysfunkcją wzroku i słuchu. Przed spektaklem odbyły się warsztaty wyłącznie dla dzieci niewidomych. "Tymoteusz Rimcimcim" to wesoła opowieść o przyjaźni małego misia, Tymoteusza z Psiuńciem Przybłędą, to pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych.

W dniu 20.11.2015 roku o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb., rozpoczęła się uroczystość z okazji 45- lecia Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Tryb.

17-11-2015

Zwierzęta zimą

W dniu 17.11.2015 r. odbyło się w przedszkolu spotkanie z panem leśnikiem - Maciejem Sobańskim z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się jak zwierzęta radzą sobie zimą oraz jak przygotowują zapasy na nią.
Więcej zdjęć:  leśnik
W tym miesiacu odwiedził nas Teatr Widzimisie z przedstawieniem "Samolubny olbrzym". Zapraszamy na krótką fotorelację.
Więcej zdjęć:  teatrzyk
W przedszkolu, w godzinach dopołudniowych odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka" dla nowych dzieci z grupy III i IV. Pani dyrektor Henryka Zawiślak, przy pomocy wielkiego ołówka, uroczyście pasowała dzieci na przedszkolaki. Dzieci otrzymały również mały upominek.
Więcej zdjęć:   pasowanie
Nasze przedszkole w tym roku szkolnym 2015/2016 zgłosiło się do udziału w projekcie "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" Celem tego projektu jest ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 0 - 5 lat. W dniu 6.11.2015 w godzinach dopołudniowych odbyły się w przedszkolu spotkania pani edukator w każdej grupie podczas których przedszkolaki dowiedziały się jak należy prawidłowo szczotkować zęby i jak dbać o higienę jamy ustnej. Dodatkowo każde dziecko otrzymało zestaw do mycia zębów. Natomiast pani edukator przeprowadziła dla nauczycieli i chętnych rodziców jednorazowe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.
Więcej zdjęć:    grupa I grupa II grupa III grupa IV grupa V
Dnia 03.11.2015 r. (wtotek) w grupie 0 -  odbyło się "Pasowanie na starszaka". Była to dla dzieci pierwsza ważna uroczystość przedszkolna w ich życiu.  Dzieci przygotowały występ artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Po cześci artystycznej pani dyrektor Henryka Zawiślak, przy pomocy wielkiego ołówka, uroczyście pasowała dzieci na starszaki.
Więcej zdjęć:   pasowanie na starszaka
Dnia 29.10.2015 r. (czwartek) w grupie I - Misiów odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka". Była to dla dzieci pierwsza ważna uroczystość przedszkolna w ich życiu.  Dzieci przygotowały występ artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Rodzice maluchów z dumą obserwowały debiut swoich pociech. Po cześci artystycznej pani dyrektor Henryka Zawiślak, przy pomocy wielkiego ołówka, uroczyście pasowała dzieci na przedszkolaki.
Więcej zdjeć:  pasowanie na przedszkolaka
02-11-2015

ZWIERZĄTKOWO

Dnia 30.10.2015 r dzieci z grupy IV "Pieski" brały udział w konkursie piosenki "Zwierzątkowo" organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole im. bł. E. Bojanowskiego. Kaja Moneta i Magdalena Dudek zaprezentowały piosenkę "Popatrzcie na jamniczka".

Niedziela 20 paździenika 2024

Budzisława, Irena, Wendelin, Apollo, Witalis, Aurora