29-10-2015

Dogoterapia

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii.
Podstawowym celem dogoterapii jest wszechstronny rozwój podopiecznego. Podczas zajęć wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw. Dogoterapia oddziałuje na sferę emocjonalną dziecka poprzez przełamanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu. Pozwala eliminować agresję i autoagresję u dzieci, kształtować pozytywne emocje dziecka. Terapia ta rozwija również empatię i poprawia samoocenę. Zajęcia z udziałem psa mają również na celu rozwijanie sfery umysłowej dziecka, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzanie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu.
Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, wywołały uśmiech na niejednej twarzy.
Więcej zdjęć:  grupa I-II , grupa III , grupa IV  , grupa V  ,  grupa 0
Zapraszamy na zebranie z rodzicami.
dnia 26. 04. 2016 (wtorek) o godz.16.00

25-10-2015

Podziękowanie!!!

Podziękowanie za czyszczenie dywanów.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy I (Misie) na „Pasowanie na przedszkolaka”  w dniu 29.10.2015 (czwartek) o godz.16.00.
Dnia 22.10.2015 r. wszystkie dzieci uważnie słuchały wierszy czytanych przez pracownice Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim   w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Panie prezentowały wiersze o znakach drogowych oraz rozmawiały z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.
Więcej zdjęć:  Cała Polska Czyta Dzieciom
W dniu 19.10.2015 r. odbyło się w przedszkolu spotkanie z panem leśnikiem - Maciejem Sobańskim z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dzieci mogły zapoznać się z charakterystycznymi oznakami jesieni, dojrzeć drzewa w jesiennej szacie a także zobaczyć jak piesek Reksio przygotowuje zapasy na zimę.
Więcej zdjęć:  Leśnik
Nagrody Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
01-10-2015

Owoce w przedszkolu

W  naszym przedszkolu dzieci otrzymują codziennie świeże sezonowe owoce. Obecnie są to: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona.
                                                                                      Czy to jabłko, czy to gruszka,
                                                                                      chętnie wskoczą mi do brzuszka.
                                                                                         może śliwka, banan też,
                                                                                    chcesz być zdrowy - wszystko zjesz .....
Z okazji Dnia Chłopaka - 30.09.2015 r dla dzieci została przygotowana niespodzianka. Do przedszkola przybył rycerz wraz z damą dworu. Dzieci słuchały opowiadań oraz oglądały zbroję, miecz oraz tarczę. Chłopcy zostali pasowani na rycerza. W tym wyjątkowym dniu każdy chłopiec mógł poczuć się prawdziwym rycerzem, a każda dziewczynka księżniczką.
Więcej zdjeć:  rycerz

Wtorek 01 paździenika 2024