Zajęcia z garncarstwa

DSC09839 (Copy)
W minionym tygodniu gościliśmy w naszym przedszkolu artystę plastyka - pana garncarza.
Pan Ryszard Arkuszyński z Człuchowa, poprowadził warsztaty garncarskie, które bardzo nam sie podobały. Prowadzący urodził się w gminie Sulejów, więc lubi wracać w rodzinne strony. W naszym Przedszkolu gości już po raz trzeci. Wiedza na temat wykonywania wyrobów ceramicznych, jak również umiejętność tworzenia naczyń na kole garncarskim przekazywana była w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Uczestnikami zajęć były dzieci, ale swoich sił spróbowali i dorośli. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały garncarza, który ciekawie opowiadał nie tylko o swojej pracy. W trakcie zajęć praktycznych, przy pomocy mistrza powstało wiele cudnych wyrobów z gliny. Wszyscy mogli doświadczyć tego wspaniałego wrażenia, kiedy spod ich rąk powstały niesamowite naczynia, niepowtarzalne wazoniki, miski i skarbonki. Wykonane prace prawie tydzień suszyły się w salach, więc można je było podziwiać.

Warsztaty na pewno na długo zostaną w pamięci naszych dzieci.