Zajęcia otwarte w grupie V

zajecia otwarte V 02
Dnia 31.03.2016 r. (czwratek) gr. V gościła rodziców na zajeciach otwartych.
Zajęcia były podsumowanie programu antytytoniowego "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci przygotowały piosenki i wierszyki. Próbowały również przekonać dorosłych dlaczego nie powinno się palić. Założeniem programu jest m.in. ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Głównym jej celem jest wrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Dzieciom z programem pomagał zapoznać się Dinuś - miły, mały dinozaur. Na zakończenie zajęć dzieci wraz z rodzicami stworzyły plakaty przedstawiające zagadnienia tj.: " Nie pal przy mnie proszę!", "Skąd ten dym?", "Gdzie nie wolno palić?".
Więcej zdjęć:   TUTAJ