
Dnia 11 kwietnia 2025r. grupa I integracyjna "Misie" wybrała się na wycieczkę do Mediateki.
Na miejscu dzieci zostały serdecznie przyjęte przez panią bibliotekarkę, która oprowadziła je po bibliotece i opowiedziała o jej działalności. Maluchy dowiedziały się, czym zajmuje się biblioteka, kim jest bibliotekarz oraz jak w prosty sposób można wypożyczyć książki.
Nie zabrakło czasu na samodzielne oglądanie wybranych książeczek, co sprawiło dzieciom ogromną radość. Podczas zajęć bibliotecznych Misie poznały Kodeks Małego Czytelnika, a także własnoręcznie wykonały kolorowe zakładki do książek.
Na zakończenie dzieci miały czas na swobodną zabawę w bawialni, co było doskonałym zwieńczeniem tej wycieczki.
Wycieczka do biblioteki była również częścią realizowanego w naszym przedszkolu projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy". W jego ramach dzieci wysłuchały jednej z przygód Kici Koci, ucząc się przy tym zasad zachowania w bibliotece i rozwijając zainteresowanie książką. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka.