Wizytacja w Przedszkolu Samorządowym Nr 24

DSC05641
Wizytatorzy  Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi  z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim w naszym przedszkolu
        Dnia 02.06.2021 roku  nasze Przedszkole odwiedzili ważni goście:  Pani Aneta Cichoń oraz Pan Piotr Łopusiewicz,  Wizytatorzy  Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi  z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi goście obejrzeli Przedszkole, przywitali się z dziećmi we wszystkich grupach, pracownikami, obejrzeli sale, wyposażenie naszego Przedszkola, plac zabaw, nasze Ekologiczne pracownie, rozmawiali z Panią dyrektor, ale także byli na obserwacji  zajęcia, przeprowadzonego  w grupie IV- integracyjnej,  przez panie: Karolinę Robaszek, Katarzynę Walczyk oraz Henrykę Zawiślak.

Temat przewodni:  ,,Dzieci z całego świata – Jacy jesteśmy”.
Celem głównym tematu było: zapoznanie dzieci z nazwami i wyglądem ich rówieśników z różnych stron świata, kształtowanie poczucia przynależności narodowej, tolerancji, rozwijanie mowy, wzbogacanie słownika czynnego.

Dzieci podczas zajęcia rozbudziły zainteresowania poznawcze świata, odkrywały własną przynależność narodową, współdziałały ze sobą, utrwaliły nazwy państw,  zapoznały się z odmiennym wyglądem dzieci z różnych stron świata, stosowały i rozumiały zasady wiatraka matematycznego, posługiwały się liczebnikami głównymi, nazywały kolory, kształty, wykonały kartę pracy, dostosowaną do wieku dzieci, kolorując obrazek według kodu, śpiewały piosenkę, integrowały się podczas wspólnej zabawy.

Po przeprowadzonym zajęciu, nastąpiło omówienie zajęcia przez dyrektora, w obecności Pani wizytator i Pana wizytatora.

Zajęcie było bardzo ciekawe, zresztą zapraszamy do obejrzenia zdjęć.