Wizyta żołnierzy w przedszkolu

20240315_103155 (Copy)
W piątek 15.03. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście - rodzice i brat Łucji D. z grupy I. Mama Łucji - p. Małgorzata jest żołnierzem rezerwy Wojska Polskiego. Tata - p. Łukasz jest zawodowym żołnierzem w stopniu szeregowego, a brat Oliwier jest uczniem III klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w Bujnach.

W trakcie wizyty nasi goście przedstawili charakterystykę służby żołnierskiej, obowiązki żołnierzy oraz zadania Wojska Polskiego. Przedszkolaki mogły zobaczyć różne elementy umundurowania wojskowego oraz podręczne wyposażenie żołnierza. Miały możliwość przymierzenia hełmu, maski przeciwgazowej, obejrzenia lornetki, kompasu oraz map wojskowych. Nasi goście przeczytali także dzieciom kilka pouczających i wzruszających opowiadań i bajek: ,, Mój Tata - Bohater ". Bajka o Zosi - córeczce żołnierza., ,, Jak Miś Wojtek został żołnierzem"   oraz ,, Krzesiwo " - H. Ch. Andersena. Wszystkie przedszkolaki otrzymały też piękne prezenty od żołnierzy - kilka olbrzymich misiów w strojach wojskowych oraz kolorowanki z wojskowymi obrazkami. Na zakończenie spotkania każda grupa miała możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z naszymi gośćmi. Wizyta żołnierzy była bardzo interesująca i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
     Składamy serdeczne podziękowania naszym gościom za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas i interesujące spotkanie.