,,Wędrująca książka''

20230911_085337 (Copy)
Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci !
W tym roku kontynuujemy akcję ,,WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA''.
Celem akcji jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

Projekt „Wędrująca książka” ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać rodziców, dzieci   do tego by stawali się  aktywnymi odbiorcami dzieł stworzonych  i tych, co mają powstać.

Serdczenie zachęcamy rodziców i dzieci do wypożyczania książek,
które znajdują się w naszym kąciku czytelniczym, który został wzbogacony o nowe książki.

ZASADY FUNKCJONOWANIA KĄCIKA WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI:
1.    Do kącika mamy wolny dostęp i książkę wybieramy sami ( same).

2.    Wypożyczam jedną książkę maksymalnie na tydzień ( jedna książka dla dziecka, jedna dla rodzica).

3.    Pamiętam o terminowym zwrocie książki do KĄCIKA.

4.    Jestem odpowiedzialny ( odpowiedzialna ) za książę, szanuję ją – nie wyrywam kartek, uważam, by jej nie poplamić.

5.    Książkę – po przeczytaniu, odkładam na odpowiednią półkę.

6.    W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki, zastępuję puste miejsce inną (samodzielnie przyniesioną książką).

Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji !!!