Święto Niepodległości w naszym Przedszkolu

1222345 (45)
W dniu 10.11.2023r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
#SzkołaDoHymnu   #WarteZapamiętania

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu zostały połączone z akcją "Warte Zapamiętania", staramy się bowiem na wiele sposobów czcić tę datę, jakże ważną dla nas Polaków. Tym razem nasze przedszkolaki przybliżyły całej społeczności sylwetki 6 osób, wybitnych Polaków: Jana Pawła II, Janusza Korczaka, Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Marię Skołodwską - Curie oraz Tadeusza Kościuszko.
         Każda z grup przedstawiła jedną postać. Była to okazja do wzajemnego poznania historii, jak również poszerzenia wiedzy o wybitnych polskich osobistościach, wspaniałych patriotach.
         Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały także wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" oraz zaśpiewały pieśń legionów "My Pierwsza Brygada". Najważniejszym momentem było oczywiście uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego. To był wspaniały wzruszający dzień.