Święto Mamusi w grupie V

1 (Copy)
Wywiady w telewizji, kwiaty, przedstawienie, wiersze, piosenki - to wszystko dla naszych kochanych MAM.
       Dnia 26 maja grupa V "Pieski"  uroczyście świętowała "Dzień Mamy". W tym dniu gościliśmy dziennikarzy z piotrkowskiej telewizji, którzy przeprowadzili wywiad z dziećmi. Pytali o mamy, za co je kochają i jak uczczą ten wyjątkowy dzień.

Zapraszamy do obejrzenia:
27.05.2022 TV PIOTRKÓW https://youtu.be/RH-15t3_uSo?list=PLHA5sJhxTKz7nAsZDmKeUduFnPVs6qtYM

Po południu dzieci wystąpiły w przedstawieniu prezentując mamom swoje talenty aktorskie i wokalne. Wszystkie znakomicie odegrały rolę. Z wielkim zapałem i ekspresją recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Następnie wręczyły mamom prezenty. Pojawiły się łzy wzruszenia, uściski, całusy i wyznania miłości.

Przygotowując upominki przedszkolaki zaangażowały się w projekt - dzieci zapoznały się ze sposobami rozmnażania roślin, wymaganiami pielęgnacyjnymi i tajnikami związanymi z uprawą kwiatów doniczkowych. W lutym każde z dzieci sadziło odnóżkę kwiatka - peperomię magnolistną. Małe roślinki wymagały codziennej pielęgnacji. Dzieci podlewały i doglądały je. Obserwowały jak wzrastały. Aż przyszedł dzień,  w którym kwiaty zostały podarowane mamom. Uśmiech na twarzach obdarowanych mam mówił wszystko.

Dzieci przekonały się, że kwiaty, aby mogły cieszyć swoim pięknem, wymagają codziennej troski i pielęgnacji. Tak samo jest z uczuciem wobec kochanej osoby. Pamiętajmy o tym każdego dnia.