,,Światowy Dzień Pszczół” - obchody w naszym Przedszkolu

1 (Copy)
Równo rok temu, 20 maja 2021 roku nastąpiło otwarcie ogródka dydaktycznego - Projektu ,,Miś Uszatek w świecie owadów”
      Miało to miejsce podczas  naszego przedszkolnego ,,Dnia pszczoły” i spotkania z panem pszczelarzem. Również w tym roku 20 maja 2022 roku hucznie obchodziliśmy to Święto.
       Wszystkie dzieci z grup I, III, IV, V, ,,O" – ubrane na żółto, przebrane za pszczółki, serdecznie powitały naszych Przyjaciół: Pana Mariusza Bartosiewicza  i Pana Piotra Robaszka – Prezesów Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Piotrkowie Trybunalskim, którzy przypomnieli i opowiedzieli o tym,  jakie znaczenie mają pszczoły w życiu człowieka, jaką rolę w życiu człowieka odgrywają te pożyteczne owady. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód, kto to jest pszczelarz, mogły w bezpiecznych warunkach zobaczyć pszczoły z bliska. Dowiedziały się co to jest propolis, wosk, pyłek pszczeli. Dzieci smakowały tegorocznego miodu, zebranego przez naszych gości. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe, a na zakończenie w ogrodzie i w salach dzieci wykonywały prace plastyczne.

W naszym ogrodzie dzieci na co dzień uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez nauczycieli, poszerzają wiedzę poprzez obserwację, dotyk, samodzielne doświadczenie, zapoznają się z ulem dydaktycznym, dzięki grze terenowej ,,Kostce wiedzy" poznają rośliny miododajne, a gra ,,Światowid " - w formie tablicy edukacyjnej pomaga w poznaniu pożytecznych owadów. Przedszkolaki oglądają hotel dla owadów. Pod wiatą na ławeczkach, przy stolikach, w plenerze, mając widok na cały nasz przepiękny ogród,  mogą wykonywać wyjątkowe prace plastyczne.

Dziękujemy naszym gościom za pouczającą lekcję !

Zachęcamy do obejrzenia videorelacji w lokalnej telewizji: