"Spójrz Inaczej"

01 (Copy)
Zajęcia wychowawczo- profilaktyczne prowadzone w grupie IV w dniu 10.05.2022 roku metodą Andrzeja Kołodziejczyka.
Program uwzględnia kształtowanie osobowości dzieci, wspiera ich rozwoju, uwzględnia system wartości, uczy rozwiązywania problemów i konfliktów. Dzisiejsze zajęcia nosiły tytuł: ,, Jestem niepowtarzalny ”
Cel zajęcia: uświadomienie sobie przez dzieci, że każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne, co sprawia, że tak jest?
Dzieci odpowiadały na pytania:
1. Co znaczą słowa ,, wyjątkowy”, ,, niepowtarzalny” ?
2. Zastanawiały się nad cechą lub czynnością, które sprawiają, że są wyjątkowe i niepowtarzalne.
3. Rozmawiały o tym, skąd pochodzi ich wiedza na ten temat?
4. Mówiły o swoich rodzicach, którzy są dla nich wyjątkowi i dlaczego?
Odpowiedzi dzieci były wspaniałe, każde pięknie wypowiadało się i zaskakiwało swoimi mądrymi spostrzeżeniami. A oto niektóre wypowiedzi: niepowtarzalny, wyjątkowy to znaczy: że ktoś jest wartościowy, moi rodzice są wyjątkowi, bo mnie kochają, moja mama jest wyjątkowa. Dzieci są wyjątkowe, ponieważ: pięknie budują z klocków, najlepiej jeżdżą na rolkach, na rowerze, na deskorolce, grają w piłkę, uwielbiają zegary z kukułką, lubią się bawić ze swoimi zwierzątkami, lubią gotować, bawić się w chowanego, w berka., bawić się z mamą.
Celem naszych zajęć jest, aby dzieci radziły sobie lepiej bez nadmiernego napięcia z rozwiązywaniem problemów, których dostarcza życie, aby rozumiały siebie, umiały współpracować z innymi i potrafiły również znajdować w nauczycielu, ale też w samym sobie oparcie w trudnych sytuacjach.
Jesteśmy NIEPOWTARZALNI !!!!