REKRUTACJA 2024/2025

img-20220221-wa0000-1645473747-1677322663
Przedszkole Samorządowe Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka – to wyjątkowe, niepowtarzalne, przyjazne  miejsce dla dzieci i rodziców.
Jedyne Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi  w naszym mieście.
Stawiamy na jakość i poziom kształcenia.

1. W Przedszkolu pracuje wykształcona, doświadczona  Kadra Pedagogiczna, która gwarantuje wysoki poziom nauki poprzez zabawę, doświadczenia,  realizację licznych programów i projektów  edukacyjnych. Każdy nauczyciel jest w czymś dobry, ma swoją pasję,  przenosi swoje zainteresowania do pracy w zakresie: edukacji plastycznej, muzycznej, matematycznej, polonistycznej, twórczej pracy z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych dla Przedszkola, nauki gry w szachy.  To świadczy o różnorodności prowadzonych zajęć w przedszkolu oraz  o szerokiej  ofercie przedszkola, z jaką występujemy do dzieci i rodziców.

2. Kadra posiada wykształcenie, kwalifikacje w zakresie:

,,Wychowania przedszkolnego”,  ,,Wychowania przedszkolnego z edukacją artystyczną”, ,,Edukacji wczesnoszkolnej”, ,,Oligofrenopedagogiki”, ,, Edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu”, ,, Terapii pedagogicznej”,   ,, Pedagogiki korekcyjnej z integracją sensoryczną”, ,, Integracji Sensorycznej”, ,, Logopedii”, ,, Wczesnego nauczania języka angielskiego”, ,, Filologii germańskiej, ,, Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z integracją sensoryczną”,  ,, EEG - Metody Biofeedbacka I i II stopnia”, ,, Religii”, ,, Języka angielskiego”, ,, Higieny i bezpieczeństwa pracy”, ,, Zarządzania i przedsiębiorczości w oświacie”,    ,, Technologii informacyjnych  i komunikacyjnych”.

3. Kadra cały czas kształci się, bierze udział w szkoleniach oraz szkoleniowych Radach Pedagogicznych, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje i poszerzając ofertę pracy Przedszkola. Nauczyciele są po szkoleniach w zakresie:

,, Nowoczesne technologie informacyjne w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym”  ( posiadamy 4 tablice interaktywne w przedszkolu, w tym 1 monitor interaktywny), ,, Metoda aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, część I, II”, ,, Szkolenie  z zakresu - Wiatrak matematyczny”, ,,  Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”, ,, Metoda Dobrego Startu według Marty Bogdanowicz”, ,, Edukacja Matematyczna metodą Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej”, szkolenie w zakresie  ,, TUPU-TAN”, ,, Metoda Glena Domana”. Stawiamy na sprawdzone metody pracy, które w połączeniu ze sobą, dają niepowtarzalną ofertę dla dzieci i zainteresowanych rodziców.

4. Specjaliści terapeuci (pedagog,  logopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, nauczyciele wspomagający)  - to doświadczona grupa nauczycieli, która prowadzi zajęcia indywidualne  i grupowe, zajęcia rewalidacyjne, udziela Pomocy – Psychologiczno- Pedagogicznej   dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i dla wszystkich dzieci, którym udzielamy wsparcia z PPP. Dzięki doświadczeniu specjalistów, dzięki dobrze wyposażonej placówce w nowoczesne pomoce, Sali do Integracji Sensorycznej, Sali Doświadczania Świata,  wszystkie zalecenia zawarte w orzeczeniu, opinii, możemy realizować z myślą o  dobru  dzieci.

5. Dużym atutem naszego Przedszkola, jest piękny Plac Zabaw, gdzie realizujemy już w tym roku trzeci Projekt z WFOŚiGW, a także duży parking dla rodziców i pracowników Przedszkola. Obiekt Przedszkola monitorowany, ogrodzony, zabezpieczony przed wejściem osób nieupoważnionych. Pracownik gospodarczy czuwa nad pięknym wyglądem naszego ogrodu.

6. Intendent, szefowa kuchni, pracownicy kuchni  dbają o wszystkie dzieci, przygotowując jadłospis tygodniowy, dostosowując go do indywidualnych potrzeb dzieci z dietą:  bezglutenową, bezmleczną, bezcukrową, dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry, dla dzieci z alergią pokarmową, dla dzieci z problemami żywieniowymi, dla dzieci z autyzmem.

7. Pracownicy administracyjni Przedszkola  znają wszystkie  nasze dzieci, dbają o czystość Przedszkola, wspierają dzieci w każdej sytuacji. Posiadamy wiele certyfikatów, m.in. certyfikat ,, Roboclean SPlus – najwyższy standard czystości utrzymywany przez antyalergiczne urządzenia” oraz posiadamy urządzenie do ozonowania pomieszczeń.

8.  W naszym Przedszkolu działa Rada Rodziców, która wspólnie podejmuje decyzje o formie wsparcia dla dzieci z Przedszkola.

9. Placówką zarządza doświadczony dyrektor, oddany całym Sercem swojej pracy, dzieciom, pracownikom, rodzicom oraz całemu środowisku.

Stawiamy na wysoką kulturę, uśmiech, uprzejmość i jakość

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Tryb.,
wraz z pracownikami, serdecznie zaprasza chętnych Rodziców, do zapisu swojego dziecka do naszego Przedszkola.

Rekrutacja rozpoczyna się 1 marca 2024 roku i potrwa do 22 marca 2024 roku.

Informacje szczegółowe
znajdują się na stronie w zakładce
"DLA RODZICÓW"

Dyrektor Henryka Zawiślak,