,,Pomarańczowy dzień w Przedszkolu''

1 (2) (Copy)
Świętujemy Urodziny marchewki.
W piątek 22 października świętowaliśmy Urodziny marchewki.

W tym dniu, dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo, cały dzień poświęcony był pomarańczowym warzywom, owocom, jesiennej, pięknej przyrodzie. Kształtowaliśmy postawy prozdrowotne, zwracaliśmy uwagę na walory odżywcze i smakowe warzyw, szczególnie marchewki, wdrażaliśmy do uważnego słuchania oraz odpowiadania na pytania, rozwijaliśmy aktywność twórczą oraz pomysłowość, doskonaliliśmy spostrzegawczość wzrokową oraz sprawność manualną. Dzieci na obiad miały zupę pomarańczową - dyniową, na podwieczorek pomarańczową galaretkę, a także piekły marchewkowe ciasto. Były również pomarańczowe owoce.

Na koniec dnia każdy otrzymał medal marchewkowy oraz pomarańczowego balona. To był udany, wspaniały dzień.