Pierwsza lekcja szachów w grupie V

420653058_937571924248872_3073239880723024617_n
W naszym przedszkolu od dłuższego czasu odbywają się rozgrywki szachowe.
          Gra wzbudza coraz większe zainteresowanie u naszych przedszkolaków. Przede wszystkim rozwija koncentrację, zwiększa cierpliwość oraz uczy skupienia. Dziś odwiedziła naszą grupę Pani Dyrektor. Udzieliła pierwszej lekcji szachów naszym ,,Pieskom". Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą szachownicę oraz jej rodzaje (np. szachownica magnetyczna). Pani Dyrektor pokazała młodym graczom położenie oraz ruchy wszystkich figur: bierki, wieże, skoczki, gońce, królowa i król. Dowiedziały się również o znaczeniu szachowych pojęć: szach i mat oraz pat. Po skończonych zajęciach dzieci udały się na trening szachowy.
        Dnia 11.03. 2024 r. odwiedził dzieci Pan Lech Kazimierczak, Przewodniczacy Komisji do spraw Kultury i Sportu. Obejrzał kwitnące krokusy, które nam podarował jesienią oraz obserwował grę w szachy naszych dzieci. Zagrał jedną rundę z Maciusiem z grupy III.
         14.03. do gry włączyli się kolejni szachiści - Filip i Wojtuś z gr. V, przynosząc piękne, królewskie szachy.