Miś Uszatek w świecie owadów

IMG_20210520_094623
Otwarcie ogródka dydaktycznego
       Projekt ,,Miś Uszatek w świecie owadów ” realizowany jest od końca kwietnia 2021 roku.  Oficjalne otwarcie  nastąpiło 20 maja 2021 roku,
podczas naszego przedszkolnego ,,Dnia pszczoły”, spotkania z Panem Pszczelarzem oraz Festiwalu ,,Wiosna w wierszu i piosence”, organizowanego cyklicznie Konkursu dla zaprzyjaźnionych przedszkoli z terenu Miasta.

W otwarciu udział wzięli:
  • Pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim,
  • ksiądz Paweł  Lipiński - Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego,
  • Pani Paulina Cieślik – kierownik Centrum Usług Wspólnych, przedstawiciel Urzędu Miasta,
  • przewodnicząca Rady Rodziców - Pani  Marta Jaworska,
  • Pan Mariusz Miszczak – realizator Projektu,
  • Pan Mariusz Bartosiewicz  i Pan Piotr Robaszek – Prezesi Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Piotrkowie Trybunalskim,
  • Pani Elżbieta Pilarczyk - Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 7,
  • Pani Alina Rataj – Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 16,
  • Pani Irmina Miazek – przedstawiciel nauczycieli,
  • przedstawiciele dzieci z poszczególnych grup:

• Maciej Cieślak - grupa I,
  • Kacper Jaworski – grupa II,
  • Jan Kacperek – Grupa II,
  • Julia Lebelt- grupa III,
  • Stanisław Kornacki- grupa III,
  • Lena Rejniak – grupa V

• W otwarciu uczestniczyła  dyrektor Przedszkola - Henryka Zawiślak.

Otwarcie Ogródka uświetnił występ dzieci z grupy II.
    Dzieci zaśpiewały piosenkę  pt. ,, Taniec Mai’’, przygotowaną  pod kierunkiem Pani Anny Góral i Pani Anny Lisiak. Wszystkie dzieci z całego Przedszkola były przepięknie ubrane w żółte ubranka, przebrane w pszczółki. Nasze Przedszkole zamieniło się w świat owadów.

Nastąpiło poświęcenie Ogródka, wspólne przecięcie wstęgi,  podziękowania.

Pan Tomasz Trzaskacz – przekazał na ręce dyrektora – gry edukacyjne ,, Piramida zdrowia”. Pan Mariusz Miszczak złożył na ręce Pani dyrektor – pięknego rododendrona, który ozdobi nasz ogród.  Następnie  Pani Irmina Miazek oprowadziła gości po trzecim Ogródku  Dydaktycznym, opowiedziała o celach i zadaniach Projektu. Po obejrzeniu całego Ogrodu, Panowie z RKP, we wszystkich grupach przeprowadzili zajęcia  przekazując wiele ciekawostek o pożytecznym życiu pszczół, wiedzę  na temat ich znaczenia w przyrodzie, a także zapoznali dzieci  z zawodem pszczelarza.

Warto podkreślić, że utworzenie Ogródka Dydaktycznego poprawiło estetykę naszego otoczenia oraz wpłynęło na wzbogacenie oferty edukacyjnej placówki. Jesteśmy jedynym Przedszkolem w mieście, które może się pochwalić realizacją i utworzeniem 3 Projektów:
  • I Projekt ,, Magicznie w naszym Ogrodzie”- świat roślin i ptaków, ( rok 2015)
  • II Projekt: ,, W Ekologicznym Ogrodzie Zmysłów u Misia Uszatka” - świat zmysłów ( rok 2018 )
  • III projekt ,, Miś Uszatek w świecie owadów” - świat owadów ( rok 2021)

Wszystkie trzy Projekty są ze sobą ściśle powiązane i  wspaniale zagospodarowały naszą dużą powierzchnię, atrakcyjną propozycją zajęć dydaktyczno - wychowawczo - ekologicznych dla naszych dzieci.

Oprócz tych atrakcji w dzisiejszym dniu na Placu Zabaw, został zamontowany kosz do gry w piłkę koszykową. Zakupionych zostało 30 piłek, aby dzieci oprócz edukacji ekologicznej, realizowały cele i zadania  z edukacji zdrowotnej oraz rozwijały swoje umiejętności sprawnościowe i  sportowe. Narysowana została gra w klasy, przepiękna, kolorowa, aby dzieci  wspólnie bawiły się w gry zespołowe, integrowały się ze sobą.

Podziękowania:

Pragnę  z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem  i zaangażowaniem materialnym sprawili, że nasz kolejny projekt odniósł sukces. Życzę  wielu radości  w życiu osobistym i zawodowym! Dziękuję  wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak pięknego Ogrodu:

• WFOŚiGW w Łodzi  – za dofinansowanie Projektu, za akceptację naszego pomysłu.
  • Urzędowi Miasta i Radzie Rodziców, którzy  dofinansowali  nasz projekt.
  • Pani Ilonie Seredyńskiej – Inspektorowi ds. Funduszy Europejskich, za pomoc w prowadzeniu i sprawdzeniu Projektu pod względem merytorycznym.
  • Firmie ,, Marix “, Projektantowi i wykonawcy Projektu  – Panu Mariuszowi Miszczakowi.
  • Pani Kierownik CUW  i księgowej CUW  – p.  Paulinie Cieślak i p. Annie Waleszczyńskiej, za rozliczenie finansowe, pieczę nad całością.
  • Paniom, które  pisały Projekt oraz Program – p. Irminie Miazek, p. Karolinie Robaszek, p. Katarzynie Walczyk.
  • Wszystkim nauczycielom  Przedszkola – za  współpracę przy pisaniu scenariuszy zajęć i ich realizację.
  • Wszystkim pracownikom - za pomoc w utrzymaniu Ogrodu w tak wspaniałym wyglądzie.
  • Wszystkim Rodzicom i Dzieciom naszego Przedszkola – za to, że jesteście, za dobre słowa i serce.

Zachęcamy do obejrzenia videorelacji w lokalnej telewizji z otwarcia kolejnej części naszego ogrodu:

Żyjemy nie dla siebie, tylko dla innych, w tym sens naszego życia.

Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić

( Carroll Lewis)