Miś Uszatek w świecie owadów

wfośigw-w-łodzi
Kolejny już, trzeci Projekt Przedszkola Samorządowego Nr 24 z Odziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z WFOŚiGW w Łodzi "Miś Uszatek w świecie owadów".

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że po rozpatrzeniu wniosku naszego Przedszkola  o dofinansowanie,  w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn: " Nasze Ekologiczne Pracownie" na realizację zadania:
Utworzenie punktu dydaktycznego:
 " Miś Uszatek w świecie owadów" przy Przedszkolu Samorządowym Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka
w Piotrkowie Trybunalskim,
zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w związku z Uchwałą Nr 8406/2020
z dnia 11.09.2020 roku,  udzielił  dotacji w  wysokości 39.600,00 zł na dofinansowanie
w/w  zadania. Całkowity koszt zadania: 44.000,00 tysiące złotych.

Podstawa realiacji zadania:
Umowa Nr 681/EE/D/2020
Data podpisania: 22.12.2020 rok
Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku ,, Prawo ochrony środowiska "

Dziedzina: Edukacja Ekologiczna

W naszym ogródku dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez nauczycieli poszerzając wiedzę poprzez obserwację, dotyk, samodzielne doświadczenie, zapoznają się z ulem dydaktycznym, będą mogły na grze terenowej ,, Kostce wiedzy" poznać rośliny miododajne, a na grze ,, Światowid " - tablicy edukacyjnej zapoznać się z owadami pożytecznymi,  obejrzeć hotel dla owadów. Pod wiatą na ławeczkach, przy stolikach, w plenerze, mając widok na cały nasz przepiękny ogród,  będą mogły wykonywać wyjątkowe prace plastyczne.        W planach mamy między innymi: zorganizowanie spotkania z Panem pszczelarzem, organizację ,, Dnia Pszczoły", Festiwalu piosenki   i wiersza o owadach, wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką - wybranego owada.

dyrektor Przedszkola
Henryka Zawiślak