Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie

1 (1)
Teatrzyk kukiełkowy w oparciu o baśń Stafanii Szuchowej
"...I grzeczny królewicz, i grzeczna królewna znają te słówka na pewno... Dziękuję, przepraszam i proszę..."

W dniu 06. 06. 2022r. odbyło się w naszym przedszkolu sympatyczne wydarzenie - nauczyciele zorganizowali przedstawienie kukiełkowe dla dzieci, którego celem było nie tylko sprawienie radości naszym milusińskim, ale również wdrażanie dzieci do stosowania bardzo ważnych słów: proszę, przepraszam, dziękuję, akcentowanie zachowania kulturalnego oraz przejawiania szacunku wobec koleżanek i kolegów.

Mateuszek - główny bohater opowiadania, który często był niezadowolony, smutny, nieuprzejmy, nie słuchał nikogo, zmienił się nie do poznania dzięki nowym koleżankom. Dziewczynki nauczyły Mateuszka magicznych zwrotów: proszę, przepraszam, dziekuję.

Przedstawienie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób - przyjaciół naszego przedszkola. Zarówno scenografię, jak też kukiełki przedszkole otrzymało kilka lat temu od Pani Elżbiety Miziak, za co serdecznie dziękujemy. Wiele zawdzięczamy również śp. Pani Elżbiecie Łągwie - Szelągowskiej, która wiele lat wspierała nas swoją wiedzą, doświadczeniem, wskazówkami, zorganizowała w 2019r profesjonalne nagranie dźwiękowe do bajki w Miejskim Ośrodku Kultury. W nagraniu uczestniczyły: pani Henryka Zawiślak - dyrektor naszego przedszkola, pani Inka Miazek - obecnie wychowawca gr. IV, pani Elżbieta Łągwa - Szelągowska oraz pani Justyna Piesik - Kendra, artysta z MOK.  Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tamtego wydarzenia pod linkiem:

W tegorocznym teatrzyku wystąpiły panie:
  • Patrycja Sykus, wychowawca grupy I - Osiołek
  • Natalia Latocha, wychowawca grupy III - Dziewczynka o imieniu Przepraszam
  • Joanna Misztela, wychowawca grupy V - Dziewczynki o imionach Proszę i Dziękuję
  • Iga Elsaid, wychowawca grupy II - Mateuszek