Kolejne zajęcia dydaktyczne w plenerze

440901130_952563709704884_5227316943539568656_n
Dzieci z grupy III uczestniczyły w kolejnych zajęciach dydaktycznych, zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym.
    Kiedy piękna pogoda dopisuje, nasz ogród jest wspaniałym miejscem do organizacji zajęć dydaktycznych. Dzieci, w otoczeniu pięknej przyrody, potrafią wspaniale skupić uwagę na zadaniach, nie tylko relaksować się otaczająca naturą, ale również uczyć. Tym razem sprawdzaliśmy pojemność poszczególnych naczyń, wlewając do nich wodę. Sprawdzaliśmy również ile potrzeba pojemniczków każdego typu, aby zapełnić wodą plastikową butelkę. To zadanie bardzo nas zainteresowało. Okazało się, że niektóre pojemniki, pomimo innego kształtu, mieszczą w sobie tyle samo wody. Po zajęciach wykorzystaliśmy wodę do podlania wybranych roślin w naszym ogrodzie. Ogromnie lubimy zajęcia dydaktyczne na dworze.