Jasełka w Kościele

1d
Dnia 06 stycznia 2024 roku, w Święto Trzech Króli, dzieci z grupy III wystawiły  w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Łódzkiej "Jasełka Bożonarodzeniowe".
      Na ,, Jasełka”  przybyła cała grupa.
Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkościami przez księdza Proboszcza.

Dziękujemy dzieciom, nauczycielom-
p. Joannie Miszteli, p. Katarzynie Szymczyk, p. Katarzynie Walczyk,
a rodzicom dziękujemy za przygotowanie przepięknych strojów na  występ i  przywiezienie dzieci do Kościoła.

Dziękujemy księdzu kanonikowi
              Pawłowi Lipińskiemu za możliwość wystawienia ,, Jasełek” w Kościele.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są  w polską tradycję.

Jasełka przedstawiają sceny narodzenia Jezusa. Ich głównymi postaciami
są Jezus, Józef, Maryja, trzej królowie, pasterze. Są też oczywiście aniołowie.

Najważniejsza jest sama istota przedstawienia. Jasełkom towarzyszy też śpiewanie kolęd.

Jasełka to widowisko, które tworzy magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

,, Jasełka”, wystawione w Kościele, na mszy dla dzieci. Dla wszystkich Parafian,
to niewątpliwie ogromne przeżycie zarówno dla dzieci, nauczycieli jak i rodziców.

Dziękujemy!