III Turniej Rozgrywek Szachowych

IMG_20240326_120424 (Copy)
Rozwijanie zainteresowań dzieci w naszym Przedszkolu.
 Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

Od pierwszych dni marca 2024 roku, dzieci  z grupy III, IV i V, które zgłosiły się do wspólnej zabawy, codziennie  rozgrywały  partie szachowe w celu poznania podstawowych zasad gry w szachy, pod okiem Henryki Zawiślak. Do rozgrywek szachowych zgłosiło się 36 dzieci. Dzieci uczyły się jak grać w szachy -  zapoznały się z szachami, z figurami, z zasadami gry w szachy, poznały reguły poruszania się figurami po szachownicy oraz warunkami zwycięstwa. Przygotowywały się do III Turnieju Szachowego, który odbył się pod koniec marca 2024 roku.

Szachy, tak jak każda inna gra planszowa, mogą być świetną rozrywką i sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie kolegów, czy rodziny. Szachy to gra, w której udział biorą dwie osoby. Rozgrywa się ją na planszy nazywanej szachownicą, gdzie rozstawia się 32 bierki. Celem gry jest danie mata, tzn. zagrożenie króla przeciwnika.

Dnia  25.03.2024 roku  i 26.03.2024 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Turnieju Szachowego.

Turniej Szachowy otworzył Pan Andrzej Kacperek, wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Pan Lech Kaźmierczak, przewodniczący Komisji do spraw Kultury i Sportu.

Do Jurry zaprosiliśmy Pana Tomasza Michtę, dziadka naszego przedszkolaka – Jasia Michty z grupy III,  praktykantkę, wolontariuszkę Klaudię Majchrzak oraz naszego absolwenta Tiago Kubala – Gutierrez, ucznia klasy II Szkoły Podstawowej.

Dziękuję wszystkim dzieciom za zaangażowanie, za mądrość, za wykazanie się umiejętnością logicznego myślenia. Zapraszam do obejrzenia zdjęć naszego Turnieju Szachowego.