Dzień Kolorowej Skarpetki w naszym przedszkolu

431477189_730059425975429_2606924978248032722_n
Każdego roku, w dniu 21 marca, przychodzimy do przedszkola w skarpetkach nie do pary - w ten sposób obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
      Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Nasze przedszkolaki wysłuchały opowiadania autorstwa Joanny M. Chmielewskiej z cyklu " Bajki bez barier", jak rownież obejrzały krótkie filmiki edukacyjne z udziałem osób z Zespołem Downa, dowiedziały się przez to, jakie zastosowanie ma ten wyjątkowy "dzień skarpetek nie do pary".
        Nasze przedszkolaki miały okazję przekonać się, że osoby z Zespołem Downa nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie - mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, a naszym obowiązkiem jest prezentować szacunek, tolerancję i akceptację wobec każdej osoby.