Dzień Dinozaura

20210226_101518
Kodowanie w gr. IV
Grupa 4 "Pajacyki" swiętowała wraz z Panią Karoliną Dzien Dinozaura.

Na początku dnia była zabawa ruchowa ze śpiewem "Duży,średni i mały dinozaur", następnie dzieci oglądały prezentację multimedialną, podczas której poznały różne rodzaje dinozaurów oraz ciekawostki z ich życia. Wykonały rownież kartę pracy "Mały Dinozaur" kolorowaly go wg własnego pomysłu oraz składały kartkę wg wzoru, dzięki temu dinozaur schował się do jajka.

Ulubionym zadaniem grupy IV jest kodowanie, dlatego w dniu dinozaura nie mogło zabraknąć kolorowych kubeczków, z których dzieci ułożyły wg współrzędnych wykluwajacego sie dinusia

A na koniec zajęć były zabawy na tablicy multimedialnej na platformie Wordwall - memory, "odgadnij obrazek" oraz zakręć kołem, w ktorym trzeba było dokonczyć zdanie o dinozaurze lub wymyślić w co bym sie bawił z dinozaurem, dlaczego dinozaur jest smutny lub szczesliwy ...
Był to dzien fajnych ciekawych zajęć, dzięki którym dzieci poszerzyly swoją wiedzę o dinozaurach.