Akceptacja jako język międzynarodowy - Finlandia

416208318_361982256716915_3727274920942580898_n
Realizacja autorskiego programu - fotorelacja.
       W dniu 14. 02. 2024 r. w grupie III odbyło się kolejne zajęcie z cyklu "Poznajemy kraje"! Tym razem dzieci rozmawiały o Finlandii. Bohaterami bajkowymi, które oprowadziły naszych milusińskich po fińskiej ziemi, były Muminki. Dzieci zapoznały sie z wyglądem fińskiej flagi, obejrzały wspaniałe fińskie oraz lapońskie pejzaże (dowiedziały się, że Laponia jest krainą, znajdującą się m. in. także w Finlandii), bawiły się przy muzyce, utrwalały znajomość wybranych cyfr, podczas pracy w grupach. Wykazały się dużą aktywnością i umiejętnością współdziałania podczas pracy nad portretami Muminka, Migotki, mamy Muminka i Taty Muminka  - praca odbywała się w czterech zespołach. Po zajęciach głównych, dzieci obejrzały także bajkę animowaną na tablicy interaktywnej: "Zima w Dolinie Muminków".

Wspomniany cykl zajęć rozpoczął się w listopadzie zajęciami wprowadzającymi, dotyczącymi Polski. Cykl zajęć obejmuje działania sprzyjające rozwijaniu świadomości tożsamości narodowej, jak również wprowadza do edukacji europejskiej i wielokulturowej. Zajęcia mają za zadanie utrwalać podstawową wiedzę na temat Polski i Europy oraz kilku wybranych krajów innych kontynentów, kształtować świadomość istnienia różnorodnych ras, kultur i tradycji, jak również rozwijać umiejętność empatii oraz tolerancji i szacunku wobec przedstawicieli innych krajów. Każdemu omawianemu krajowi towarzyszy postać bajkowa, która "narodziła" się w tym kraju. Zajęcia realizują autorski program "Akceptacja, jako język międzynarodowy", napisany przez p. Igę Elsaid, wychowawcę grupy III.