Zima - Czarodziejka

W dniu 07. 02. 2018 r. postanowiliśmy się pobawić w Czarodziejów - pomocników Pani Zimy.
      Pani Zima potrafi przecież wspaniale czarować! Obrazy, jakie tworzy na szybach podczas mroźnych dni są najwspanialszą magią i trzeba stwierdzić, że są niepowtarzalne. Śnieżne pejzaże także cieszą oko i sprawiają, że świat wygląda niczym bajkowy obrazek. Po obejrzeniu wspaniałych zdjęć, przedstwiających magiczne krajobrazy zaśnieżonych miast, gór, lasów i pól, postanowiliśmy pomóc Pani Zimie w tym jakże magicznym zajęciu! Dzieci z grup II i III wykonały bardzo ciekawą pracę plastyczną - malowały białą farbą na foliach. A ileż było przy tym radości! Malowanie tak skupiło naszą uwagę, że w ciszy można było usłyszeć oddechy koleżanek i kolegów.

To było wspaniałe zajęcie, podczas którego pobudzone zostały wszystkie nasze zmysły! Nie tylko bowiem patrzyliśmy na piekne pejzaże, prezentowane na tablicy interaktywnej, ale słuchaliśmy zimowych piosenek, malowaliśmy paluszkami, smakowaliśmy miętowych cukierków i ryżu preparowanego (symbolizowały mroźny zapach i delikatność płatków śniegu). Taka polisensoryczna zabawa nawiązuje do metody "Porannego kręgu", obejmującej swym zasięgiem wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch i smak - przez to aktywizującej zmysły w sposób odmienny dla każdej pory roku, aby podkreślać zmiany zachodzące w przyrodzie.