XXVIII edycja Festiwalu Wiosna w wierszu i piosence

Messenger_creation_0e9da886-109e-4506-bced-038668970d3c
Dnia 17 kwietnia 2024r. w naszym Przedszkolu odbyła się XXVIII Edycja Festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence"-  zagadki o owadach.
Na zaproszenie naszego Przedszkola odpowiedziało dziesięć Przedszkoli Samorządowych oraz jedno Prywatne  Przedszkole "Jacek i Agatka".

Przedstawiciele przedszkoli: dwójka dzieci 6-letnich, uczestniczyły w teście "Zagadki o owadach" . Test prowadziły p. Karolina Robaszek         i p. Inka Miazek. Zadania polegały m.in.: dopasowaniu nazw owadów, rozwiązaniu krzyżówki z hasłem, ułożeniu działań matematycznych. Każda reprezentacja Przedszkola za wykonane zadanie otrzymywała punkty:  motyla, biedronkę, ważkę, pszczołę.

Test dla dzieci był wspaniałą  zabawą, utrwalającą  wiadomości  związane  z owadami. Każdy uczestnik otrzymał piękny prezent oraz dyplom.

Zadaniem dodatkowym był - ,, Pokaz i prezentacja owada”:
- polegało na przedstawieniu stroju owada i zaprezentowaniu w kliku zdaniach ciekawych informacji o danym owadzie, przez drugiego uczestnika zespołu.
Jurry przyznało następujące miejsca:
I miejsce dla Przedszkola Samorządowego Nr 12
i dla Przedszkola Samorządowego Nr 19
II miejsce dla Przedszkola Samorządowego Nr 5
i dla Przedszkola Samorządowego Nr 7
III miejsce dla Przedszkola Samorządowego Nr 14
i dla Przedszkola Samorządowego Nr 15
Wyróżnienie dla Przedszkola Prywatnego ,, Jacek i Agatka”
Wszystkie dzieci zaprezentowały się znakomicie oraz wykazały się dużą wiedzą na temat owadów. Prezentowane były: pszczółki, komar, biedronki, trzmiel, pasikonik, motyl, ważka.

Nagrodzone przedszkola otrzymały prezenty oraz dyplomy. Był to wspaniały czas integracji społeczności przedszkolnej.
Dziękujemy sponsorom, za piękne prezenty.
Sponsorami nagród byli Rodzice z grupy II i III, Przedszkole Samorządowe Nr 24 oraz dyrektor przedszkola.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu, nauczycielom, dzieciom z III grupy za przywitanie gości układem tanecznym do muzyki pt. "Lot trzemiela",nauczycielom, którzy przygotowali prezentacje, dyrektorom Przedszkoli.
                                                                                                                       Dziękujemy !!!