Twórczo i radośnie!

... czyli opowieść o tym, ile radości dało nam malowanie stopami.
      Odważne dzieci z grupy II ,,Kotki”, wykonały dzisiaj bardzo ciekawą pracę plastyczną - malowały białą farbą stópki i odciskały na niebieskim kartonie. Ślady zostaną wykorzystane w poniedziałek. Następnie, dzieci zostały podzielone na zespoły, a każdy z zespołów otrzymał szare papiery, na których Pani Jadzia zrobiła kolorowe kleksy z farb. Każda grupa miała za zadanie nóżkami wykonać dowolny obraz.
To była wielka radość. Niektóre dzieci bardzo ostrożnie, delikatnie zaczęły malować paluszkami, niektóre z odwagą i śmiało malowały całymi stopami. Ileż było przy tym radości i śmiechu!!!

Taka twórczość jest równocześnie zabawą, która stymuluje dzieci sensorycznie. Podczas zajęcia pomagała nam oczywiście Pani Bożenka Olszewska od zajęć z Integracji Sensorycznej, która uważa, że takie zajęcia są bardzo ważne.

Po zajęciach każde dziecko korzystając z gościnności grupy III, miało umyte nóżki w brodziku, przez naszą kochaną ciocię Ewę.

Warto jak najwięcej tego typu aktywności wplatać w codzienność naszych pociech. Dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość.