Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu

Ostatnio, w naszym przedszkolu, nie tylko poznawaliśmy tradycję Tłustego Czwartku, ale także smakowicie i twórczo bawiliśmy się.
       Nasze kochane Panie Kucharki od samego rana zajęte były pieczeniem przepysznych pączuszków, które skosztowaliśmy z radością podczas podwieczorku. W ciągu dnia natomiast poznawaliśmy na ciekawych zajęciach tradycję Tłustego Czwartku. Oglądaliśmy zdjęcia, przedstawiające różne rodzaje pączków i faworków, śpiewaliśmy piosenki o kończącym się karnawale, uczyliśmy się wesołych rymowanek, zapoznaliśmy się - dzięki ciekawemu reportażowi, obejrzanemu na naszych tablicach interaktycznych - z procesem masowej produkcji pączków. Wykonaliśmy też bardzo ciekawe prace: pączki z papieru (dzieci z grupy II oraz III), jak też pączki z masy solnej (dzieci z grupy IV oraz V). To był wspaniały, twórczy dzień!