Tablice interaktywne w naszym przedszkolu

DSC05181
Miło jest nam poinformować, że w naszym Przedszkolu pojawiła się kolejna tablica interaktywna.
      Została ona zainstalowana w grupie III - integracyjnej.

Nasze Przedszkole, jako jedyne w mieście, posiada tak nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne - to już trzecia tablica interaktywna w naszej placówce. Pozostałe tablice znajdują się w grupie V oraz w grupie IV - także integracyjnej. Cieszymy się, że dzięki tablicom możemy rozszerzyć jakość przekazu wizualnego oraz słownego podczas zajęć dydaktycznych, a także wzbogacić zabawy kierowane z dziećmi. Tablice interaktywne sprzyjają koncentracji uwagi, rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową, wspomagają pamięć wzrokową. Dzieci mogą pracować na zajęciach wielozmysłowo (dotyk, słuch, wzrok), przez co treści przyswajane są w sposób bardziej efektywny. Tablice interaktywne pomagają także w indywidualizacji nauczania, ponieważ dzięki nim (a zatem pracy z komputerem) w łatwy sposób można dostosować treść przekazu i sposób wykonania zadania do konkretnego dziecka. Bardzo się cieszymy, że nasze zajęcia będą teraz jeszcze ciekawsze.