Przedszkolne laboratorium w grupie III

421935899_1124803885197134_1934041966044635055_n
Fotorelacja
       W dniu 26.02.2024r. dzieci z grupy III rozpoczęły pracę nad tematyką tygodniową zajęć pt.: "Przedszkolne laboratorium". Już pierwsze zajęcia z tej tematyki wywołały ekscytację, ogromne zainteresowanie i chęć do eksperymentowania, a to dopiero początek...

Wstępem do zajęć było odczytanie kolejnych sylab wyrazu: laboratorium i połączenie ich w wyraz. Doświadczenia zostały poprzedzone również rozmową na temat tego, czym są eksperymenty i co to jest laboratorium, co się w nim znajduje i czy można takie miejsce zorganizować w warunkach domowych. Rozmawialiśmy również na temat bezpieczeństwa, podczas wykonywania niektórych doświadczeń - wiemy już, że niektóre z nich można wykonywać wyłącznie z pomocą dorosłych i pod ich opieką.

Obserwowaliśmy zmianę kolorów zabarwionej wody z podstawowych w pochodne, sprawdzaliśmy siłę kartki papieru, właściwości wody wypełniającej kubek po brzegi, obserwowaliśmy jak woda w kubeczku "ukrywa" monetę, oraz co się dzieje, gdy worek z wodą przebijemy ołówkami. Przyglądaliśmy się również, jak ciepło z ognia unosi torebkę po herbacie. Tworzyliśmy także bańki w bańkach. A przed obiadem obserwowaliśmy poruszanie się "robaczków" powstałych z folii aluminiowej i metalowej kuleczki.