Przedszkole Samorządowe nr 24
im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim

Przedszkole dla motyli

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
1 — kopia (Copy)
Z radością chcemy poinformować, że nasza Placówka  została wskazana jako Partner w  tegorocznej edycji kampanii edukacyjnej ,,Województwo Łódzkie Ogrodem Polski’’.
 
 
Celem kampanii jest wzrost świadomości uczestników na temat bioróżnorodności, zachęcenie do działań proklimatycznych oraz promocja potencjału przyrodniczego województwa.
 5 czerwca 2023 r., dzieci z gr. II ,,Kotki’’ uczestniczyły w warsztacie pod hasłem ,,Przedszkole dla motyli’’.
Spotkanie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji multimedialnej na temat ,, roli owadów zapylających w przyrodzie". W części praktycznej dzieci z  pomocą specjalistów, obsadzały rabatę w ogrodzie przedszkolnym roślinami miododajnymi.  Podczas warsztatu plastycznego dzieci  ozdabiały model motyla w formie dużej kolorowanki. Wykonywały również kolorowego trzmiela, z wykorzystaniem wełny, szyszek, a na placu zabaw Pani Małgosia i Pan Karol przeprowadzili zabawę dydaktyczną, polegającą na zbieraniu nektaru przez wykonane owady. 
Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. A na ręce dyrektora  został przekazany dyplom dla Przedszkola ,, Partner Kampanii Edukacyjnej".  Było to bardzo ciekawe spotkanie, które zapadnie dzieciom w pamięci.
 Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
 
 
powrót