,,Kotka Milusia"

DSC04376 (Copy)
20.11 (poniedziałek) odbyło się spotkanie z teatrzykiem japońskim- Kamishibai.
    Dzięki uprzejmości Pań z piotrkowskiej Biblioteki Pedagogicznej dzieciaki z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Kamishibai oznacza dosłownie teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to technika czytania, opowiadania wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki ,opowiadania. Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obslugi poza samym czytaniem. Obcowanie z Kamishibai rozwija u dzieci wyobraźnię i stanowi doskonały pretekst do nauki formułowania samodzielnych wypowiedzi,opowiadania i czytania.

Bardzo dziękujemy paniom pracującym w Bibliotece Pedagogicznej za tak ciekawe przedstawiane.