Dzień Babci i Dziadka w gr. I

1 (Copy)
Dnia 29 stycznia 2024 roku, odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W tym dniu nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły z pomponami, grały na instrumentach wywołując wzruszenie u zaproszonych gości. Nasze maluchy złożyły życzenia Babciom i Dziadkom, wręczyły prezenty oraz zaprosiły swoich gości do wspólnego tańca, przy wyjątkowym utworze  Andrea Rieu - Strauss Party, walc. Na koniec utworu, nasi Kochani goście zostali obsypani  konfetti - czerwonymi serduszkami, ze strzelającej  tuby. To było niezapomniane przeżycie. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń  i radości.

Henryka Zawiślak, dyrektor Przedszkola powitała serdecznie wszystkich gości, w każdej grupie na uroczystościach  z okazji Dnia  Babci i Dziadka. Poniżej przemówienie Pani dyretor, płynące prosto z serca:

Babcia i Dziadek to najukochańsze osoby dla każdego dziecka.
Kojarzą się nam z miłością i ciepłem, dobrym słowem, pięknymi baśniami i opowieściami, długimi spacerami i wspólnymi zabawami. Babcia i dziadek pokazują dzieciom świat pełen magii i niespodzianek.
Witam serdecznie w imieniu nauczycieli, pracowników Przedszkola naszych Wyjątkowych gości. Witam najukochańsze osoby naszych dzieci: witam Babcie i Dziadków w ten zimowy czas, z okazji Waszego Święta.
Co prawda w roku jest tylko jeden taki dzień, kiedy w sposób specjalny i uroczysty dziękujemy Wam za to, że jesteście, ale wiedzcie, że każdy, kto jest wnuczką lub wnukiem, codziennie dziękuje w duchu Panu Bogu, że Was ma. Bo przecież jak powiedział papież Benedykt XVI babcie i dziadkowie „są skarbem, którego nie możemy odebrać młodszym pokoleniom, zwłaszcza ich świadectwa wiary.”
To przecież Wy jako pierwsi uczycie dzieci miłości do Boga, opowiadacie o Jezusie i Matce Bożej.
Zawsze tak było, tak jest i zapewne tak będzie, że to, czego dzieci potrzebują najbardziej zawsze dostają od babć i od dziadków. To Wy dajecie bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz to, co najważniejsze czyli bezwarunkową miłość. Dlaczego tak się dzieje? Bo babcia  i dziadek to tacy ludzie, którzy mają srebro we włosach i złote serce. Można zatem powiedzieć, że są bezcenni. Miłe Babcie, mili Dziadkowie ! To Wy posypujecie drogę życia swoich wnuków gwiezdnym, srebrnym pyłem.
Dzieci są kochane, ale wnuki Wasze są zawsze nadzwyczajne!
Dzisiaj Wasze wnuki przedstawią Państwu przedstawienie. A z okazji Nowego Roku życzę Państwu, aby na zawsze zagościła w naszych sercach miłość, zgoda, radość z każdego podmuchu wiatru, każdego płatka śniegu, z uśmiechu waszych dzieci i wnuków, z każdej sekundy naszego życia.
Dziękujmy za każdą chwilę, za tę chwilę, którą tu wspólnie przeżyjemy.