Dbamy o naszą planetę

_5IjNHg_
Przedszkolaki wiedzą, jak oszczędzać wodę i dlaczego jest ona dla nas taka ważna.
      W grupie V odbyły się dwie bardzo ważne lekcje na temat oszczędzania wody. Dzieci wykonały 2 badania: ile wody marnujemy, gdy nie dokręcimy kranu oraz ile wody wylewamy, gdy nie dopijemy wody do końca. Poznały również sposoby na oszczędzanie wody, m.in. wybranie prysznica zamiast wanny, zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy wykorzystywanie wody ponownie, np. do mycia podłóg. Jeden z nich wykorzystaliśmy na zajęciach, podlewając wodą, której nie wykorzystaliśmy, rośliny w naszej sali. Na zajęciach dzieci uświadomiły sobie jak bardzo ważną rolę odgrywa w naszym życiu woda oraz jaki ma wpływ dla środowiska.