Bębny afrykańskie - warsztaty muzyczne

m_o7as1B
"Kiedy bęben staje się nie tylko instrumentem muzycznym, a jest sposobem na przeniesienie się do świata odległej kultury..."
     W dniu 08.05.2024r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty gry na bębnach. Wspólna gra zintegrowała nas, poczuliśmy, że jesteśmy wspólnotą, częścią zespołu i komunikowaliśmy się za pomocą rytmu, tak samo jak ludy Afryki Zachodniej. Każdy z przedszkolaków (a także ciocie) miał okazję zagrać na afrykańskim bębnie typu djembe, otrzymując wielką dawką pozytywnej energii. Gra na bębnach rozwija koncentrację uwagi, koordynację ruchów, pewność siebie, cierpliwości i wytrwałość. Dzieci, ucząc się techniki gry na bębnach, nie tylko rozwijały swoją rytmiczność, ale również pobudziły wyobraźnię i kreatywność. Było bardzo wesoło!