Bałwankowa rodzinka

To był wspaniały, twórczy dzień !
Dnia 26 stycznia 2023 roku,  odbyły się cudowne, twórcze zajęcia zorganizowane i przeprowadzone przez ciocię Henię. Na początku  dzieci rozmawiały o obecnej porze roku, utrwaliły nazwę miesiąca, omawiały plansze przedstawiające zimowe zabawy,  ruchem przedstawiały treść piosenki ,, Stoi bałwan koło płotka", ,, Tak się zachmurzyło", po czym po omówieniu celu zajęcia, kolejności działań,  przystąpiły do indywidualnej  pracy plastycznej na dużym formacie,  w  sali rekreacyjnej. Z gotowych elementów nasze przedszkolaki najpierw układały bałwanki, po czym je przyklejały i wzbogacały swoje prace dorysowując szczegóły. Przy okazji utrwaliły pojęcia: kula mała, większa, największa.
Każdy bałwanek wyszedł  inny, wyjątkowy, piękny. Na końcu dzieci oglądały i podziwiały swoje dzieła, omawiały wygląd bałwanków zwracając uwagę na szczegóły. To był bardzo twórczy czas spędzony podczas ostatnich dni ferii w przedszkolu. A z uwagi na mniejszą liczbę dzieci w grupie II i IV - zajęcie zostało przeprowadzone wspólnie, dla tych dzieci. Nastąpiła wspaniała integracja grup, nauczycieli i dzieci.
Cieszymy się, że z zajęcia skorzystała większa liczba dzieci.

Następnego dnia takie samo zajęcie przeprowadziły ciocie z grupy I, III i V. Wystawa ,, Bałwankowej rodziny" udostępniona w szatni dla wszystkich rodziców oraz na naszej stronie. Kochani, zobaczcie sami, jak pięknie i z zaangażowaniem pracują Wasze Dzieci. Są bardzo mądre, twórcze i chętne do pracy. Dziękujemy dziecim za kreatywność.
                                                                                                                                 Czekamy na kolejne zajęcie metodą Projektu.