,, Magicznie w naszym ogrodzie"

DSC06073 (Copy) (Copy)
GRUPA IV - ,, Pieski”  pamięta o ptakach zimą

Zima to trudny czas dla ptaków w ogrodzie. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. W ogrodzie pokrytym śniegową pierzynką często możemy spotkać wróble, sikory, dzięcioły, kawki, gawrony, kosy, kwiczoły oraz ich kuzynów. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać.
Ptaki często przylatują w pobliże naszego Przedszkola, gdyż wiedzą doskonale, że mogą spodziewać się "darmowej stołówki". Ptaki szybko przyzwyczajają się do takiego źródła pokarmu i dłuższe przerwy w dostarczaniu im pożywienia mogą być dla nich niebezpieczne.

Dzieci z grupy IV systematycznie  dokarmiają  ptaki wsypując
do karmników nasionka oraz zawieszając smaczne kuleczki tłuszczowe dla
ptaszków.

Pamiętajmy wszyscy, jeśli już zdecydujemy się na zimowe dokarmianie ptaków - róbmy to regularnie.

wychowawca: Anna Marczak